| JustDeidara a întrebat:

Salut, am si eu cateva intrebari.

As vrea sa imi fac abonament la digi mobil si vreau sa stiu cateva lucruri:
1. Daca-mi iau un telefon de la ei si dau un avans de 120 lei dupa voi da cate 4-5 euro pe luna la abonament? si voi avea incluse minutele nelimitate si internetul pe mobil?
2. Doresc sa stiu daca semnalul la apeluri voce cat si internetul se aud/misca bine in zona Bucuresti? happy

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Telefonul il platesti separat iar abonamentul separat. Abonamentul este abonament si il platesti ca atare pe fiecare luna in afara de pretul telefonului; iar ratele la telefon le stabilesti cu ei.
Cel mai bine este sa mergi la cel mai apropiat punct de lucru rds.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Telefonul il platesti exact cum cer ei: http://www.rcs-rds.ro/telefoane-mobile
Abonamentele de 4-5 euro poti sa le ai numai im situatia in care ai si alt abonament la ei [tv si (sau) internet pe PC]. E mai mult de explicat asa ca iti dau link-ul: http://www.rcs-rds.ro/......fonie-digi
Daca nu ai alte abonamente DIGI scrie acolo pretul la rubrica "Independent de alte servicii Digi".

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Si inca ceva: am observat ca preturile la telefoanele dansilor sunt ceva mai scumpe decat la alte magazine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si, am uitat! "Zona Bucuresti" nu exista. In zona ta cum merge?! Cine poate sti. In general bine si unde nu are relee trece pe releele celor de la Vodafone automat si gratuit.

| JustDeidara explică (pentru Salontanul):

Eu am in casa RDS-ul inca din 2004 daca nu ma insel sau 2005 nu stiu sigur, dar stiu ca intre 2004-2005 l-au bagat a mei (net, cablu si telefon fix). Dar daca vreau sa iau decat un telefon de la ei merge? De exemplu iau un HTC dau avans de 155lei platesc pe luna cat imi cer ei si gata? Adica fara sa mai platesc 4-5 euro pentru minute si net pe mobil nelimitate, eu am nevoie decat de telefon, nu si de cartela?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru JustDeidara):

Nu te-ai uitat pe link-ul ce ti l-am dat! Acolo scrie clar ca acele telefoane se dau in rate dar numai cu abonamente de la ei.