| sHd007 a întrebat:

Salut,
Am si eu un iPhone 3. Cum sa fac sa descarc fără sa am id de Apple. Ca mi'e îmi cere si dAca descarc de pe net ca îmi intra in appp store. Pot sa descarc cumva? Ce Ma sfatuiti?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sHd007 explică:

Cauti pe net un totorial sau duci telefonul la cineva care se ocupa cu din astea, sau care stie

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| freedeeejayradu a răspuns:

Intri in cydia->manage->sources->edit->add->http://cydia.install0us.com
dupa aia dai la search jos in colt in dreapta si scrii install0us si ii dai install->confirm.
dupa ce ai instalat install0us intri in el si scrii acolo la home url fix asa: http://www.apptimemachine.com/mobile/index.php?key=3109 si gata... funda:D

| sHd007 explică:

1. Ce e aia "cydia"?
2. Afectează cu ceva telefonul?
3. Nu pot sa îmi fac id Apple pentru ca cere card de credit!
4. Cum fac cu cydia îl am in telefon sau ce?
Am browserul Safari si nu prea descarca nimic! Nu Stiu exact ce iPhone 3 am g sau gs sau simplu!
Cum fac sa vad ce versiune iOS am?

| sHd007 explică (pentru GeorgeEduard):

Eu cred ca am deja făcut jailbreak! Ca dAca nu ai jailbreak nu poate sa-Ti citească cartele de Romania, nu?
Dar browserul web Safari cand vreau sa descarc un fisier zice ori ca nu poate ori îmi intra pe app store!
DAca îmi fac id Apple imi cere card de credit si nu am!

| sHd007 explică (pentru freedeeejayradu):

Eu cred ca am deja făcut jailbreak! Ca dAca nu ai jailbreak nu poate sa-Ti citească cartele de Romania, nu?
Dar browserul web Safari cand vreau sa descarc un fisier zice ori ca nu poate ori îmi intra pe app store!

| freedeeejayradu a răspuns (pentru sHd007):

Cydia e o applicati care o ai daca ii faci failbreak la iphone.
pentru cartela de Romania nu e neaparat sa ai jailbreake.
daca nu ai garantie pe telefon iti recomand sa faci jailbreak pentru ca iti ofera posibilitatea de a instala aplicati cracku`ite.

Răspuns utilizator avertizat
| sHd007 explică (pentru freedeeejayradu):

NU stiu de unde sa i-au cydia si nici cum sa fac jailbreak!

| sHd007 explică:

I-am facut jailbreak. Dar nu am acces la internet ca sa-i fac update. Stii cumva daca trebuie neaparat update? In fine mersi pentru tot.