| Alex31004 a întrebat:

Buna!
Cum ma pot conecta la App Store la Iphone 4S?!
Mi-am facut un cont pe PC, dar pe telefon imi cere Nume de utilizator si parola si daca scriu la nume de utilizator, ID-ul Apple nu merge. Ce pot sa fac? Mi-am achizitonat un Iphone si vreau sa descarc jocuri, ceva. FUNDA pentru cel mai bun raspuns!:*

5 răspunsuri:
| AndyLoren1310 a răspuns:

La utilizator scrii adresa de mail cu care ti-ai facut contul?

| Alex31004 explică (pentru AndyLoren1310):

Scriu ID-ul Apple pe care mi l-am facut pe PC. Daca incerc sa imi fac un cont APPLE de pe telefon imi cere cardul de credit. Stii cum sa imi fac un cont de pe telefon fara sa imi ceara cardul?

| AndyLoren1310 a răspuns (pentru Alex31004):

Eu mi-am facut de pe pc si cand am ajuns la metoda de plata am selectat "none". Incearca sa iti faci alt cont si urmareste toti pasii cu atentie. Iar cand te loghezi pe un device Apple, foloseste adresa de mail cu care ti-ai facut contul si parola respectiva. Multa Bafta!

| Alex31004 explică (pentru AndyLoren1310):

Dupa ce ti-ai facut contul, si iti spunea sa scrii parola de la acel ID APPLE, ce iti spunea? Ce ai facut apoi?
P.s: mie imi spune sa verific acel cont dupa care am facut ID-ul Apple si tot nu merge...

| Raluca_Ralu_1996 a răspuns (pentru AndyLoren1310):

Eu cand ajung la metoda de plata nu imi apare none.