| axu1992 a întrebat:

am si eu un iphone 4 codat pe o retea straina(Orange Spania) baseband 04-12-05,care nu merge prin gevey, am vazut pe internet ca exista un adaptor care face telefonul dual sim, merge sa folosesc adaptorul si sa imi citeasca cartela din adaptor iphone ul si sa scap de decodare?

2 răspunsuri:
| StopShowingOff a răspuns:

Un iphone cu dual sim/ sa citeasca a2a cartela cu adaptor, nu e original.

| axu1992 explică (pentru StopShowingOff):

Pai nu iphone ul sa citeasca a 2 a cartela, e print o panglica, am vazut aici :http://www.okazii.ro/......a127660023 vine cv in plus fata de tel, si ma intrebam daca pun asta mai trebuie decodat? sau merge asa? nu stiu unde sa apelez :(