| AdyY99 a întrebat:

Am un iphone 4 codat Orange-Spania, merge decodat cu gevey sim sau decat decodare oficiala si car m-ar costa asta? Urgent va rog mult! Dau fundita

5 răspunsuri:
| SDavidS a răspuns:

Cu secodare oficiala va merge, costa cam 30-50 de lei. Funda?

| AdyY99 explică (pentru SDavidS):

Deci merge cu gevey sim? cum il pot monta sa trebuie sa ma duc la un service gsm?

| valentino52 a răspuns (pentru SDavidS):

Nu cersi funda. Decodare oficiala inseamna sa platesti catre compania de unde a fost cumparat intre 100 si 300 de euro. Pana si la Orange Romania o decodare oficiala e 600 lei! Ce zici tu de 50 lei nu merge pe iphone 4 in schimb merge gevey sim la 100 lei. Ady99 ce baseband si iOS ai?

| AdyY99 explică (pentru valentino52):

Nu stiu cum sa aflu

| Exposito1 a răspuns:

Depinde de soft pentru gevey, mai bine du-te si intreaba la un service si lasa-i pe cei de acolo sa iti puna gevey-u sau vezi ca sunt tutoriale pe net big grin