| MARIO010101M a întrebat:

Salut,am și eu următoarea problema cu un iphone 6.
Deci, eu cand adorm las telefonul după pat, iar dimineata e condensat.
Până acum nu s-a stricat nimic ca făceam asta, până ieri dimineață cand s-a oprit si nu s-a mai pornit.
L-am dus la un service si cereau 300 de lei pentru reparare placa de baza.Pe drum am lăsat telefonul pe bord și era soare si s-a aprins.
Cand am ajuns acasa si nu s-a umblat pe el s-a racit și s-a stins. Ajutor?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ajutorul ii ai la servicelaughing Trebuia sa pui telefonul sub perna, nu in locuri unde se poate umezi. Nu exista remediu magic, cel mult poti sa il lasi la soare cateva ore dar probabil placa de baza e deja afectata si trebuie schimbata.

| MARIO010101M explică (pentru Wr3nch):

Dacă era placa de baza nu se mai aprindea deloc.

| Wr3nch a răspuns (pentru MARIO010101M):

Cand o zis ca trebuie schimbata placa de baza nu o zis si ca e arsa nu? Dar asta nu inseamna ca nu e afectata boss. Ori e legatura dintre ecran si placa de baza, si aici tot un service te ajuta. Sau daca te incumeti singur is seturi de surubelnite si piese pe net, le comanzi si te descurci.