| DoarUnPieton a întrebat:

Salut am un abonament la cosmote de 5 euro pe luna si il am de 2 ani acum as dori sa reinnoiesc abonamentul pe inca 2 si sa mai adaug ceva la el (cativa mb trafic pe mobil) si sa achizitionez un telefon, imi puteti spune cam ce reducere primesti la achizitionarea unui nou telefon si pentru a reinnoi contractul trebuie sa merg la germanos sau la cosmote? funda!

2 răspunsuri:
| Mazdarici a răspuns:

O sa vezi la cosmote cand faci din nou contractul sunt 2 metode.
1. faci contracut alegi telefonul si o sa te trimita la germanos(doar daca e reducere la acel telefon)(sau daca nu are acel telefon acolo)
2.renoiesti contractul (o sa-ti dea o factura)si apoi fugi la germanos alegi telefonul etc... dai banii pe telefon.itzi da alta factura fugi la cosmote acum ii dai acea factura si o sa vada ce reduceri poti achizitiona la acel telefon! te descurci! sper ca am fost 1% de ajutor.

| DoarUnPieton explică (pentru Mazdarici):

Cam ce reducere primesc la telefon la reinnoirea pe 2 ani... macar asa cu aproximatie 50 de euro... oare?