| Macafei_Cătălin_2000_fuyF a întrebat:

Salut.
Am un Galaxy Grand Neo Plus şi nu ştiu cum sa setez o melodie ca ton de apel.
Mă puteți ajuta, va rog frumos!
Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

O varianta:
Se instaleaza ES Explorer, apoi
Setari, Sunet, Tonuri sonerie, Tonuri sonerie, ES Explorer Fisiere si navighezi pana la sonerie.

| halogen001 a răspuns:

Alta varianta: Fisierul MP3 pentru sonerie se copiaza in dosarul Ringtones
Se deschide "Fisierele mele" Spatiu stocare dispozitiv Ringtones. Daca nu exista se creaza un dosar Ringtones si aici se copiaza fisierul dorit in format MP3 si va apare in meniu la schimbare melodie: Setari, Sunet, Tonuri sonerie.