| CriminalBoy a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un Huawei g6620 si nu stiu cum sa setez tonul de apel laughing)... Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Intrii în meniu > setări > setări apel > tonul apelului
Sau
Deschizi melodia > opţiuni > setare ca ton de apel
Sau
Te duci în fişierele mele (folderul unde se află melodia pe care o doreşti ca ton de apel) > selectezi melodia > opţiuni > setare ca ton de apel
Dacă nu merge nici una din metode încearcă sa faci ceva asemănator poate am greşit cum am spus. Se poate să ai alt tip de meniu.

| zelii13 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai ceva muzica pe telefon, apoi intri la 1''profile utilizator'' 2 alegi ''general'' de exemplu apoi ''personalizare'' ''setari ton'' ''apel intrare'' dai in pna jos unde scrie golire dai ''adugare''si alegi unde ai tu muzica, si dai pe melodia care o vrei tu ok iar apoi dai activare acelui profil. Sper ca ti-am fost de ajutor. funda :d