| GeXz a întrebat:

Am un iPhone 3G 8GB. De vreo 2/3 saptamani nu mi se mai incarca. Am avut un incarcator ne-original de iPhone ceva timp l-am incarcat cu ala, dupa ceva timp nu se mai incarca l-am stricat (incarcatorul). Dupa am luat de la un coleg de clasa USB-ul totul mergea foartebine. Dupa ceva timp din nou iar a luat-o razna telefonul, cand citea USB-ul cand nu-l mai citea, telefonul a murit de tot nu se mai aprindea cand bagam USB-ul imi parea acea baterie goala si cu o linuta roise, aratandu-mi cablul care se baga in priza si semnul acela de curent, trebuia sa il pun in anumit punct ca s-a se incarce, facea figuri nu se incarca. Astazi m-am decis sa ma duc la un service de telefoane, m-am dus acolo i-am spus aluia ca nu mi se mai incarca deloc nici la USB nici la incarcator imi apare doar bateria goala. MI-la pus in priza... deodata vad ca se incarca, se aprinde am stat ceva timp sa se deschida... el mi-a supus ca imi trebuie un incarcator original sau un USB. Am un USB original, acum cand l-am bagat mi-a aparut marul, si deodata s-a inchis, il pun din nou vad ca se incarca dupa cateva minute i nu se mai incarca am bagat USB-ul l-am scos degeaba, acum nu imi mai recunoaste nici USB-ul. Ce sa ii mai fac straight face!? Foarte lunga povestea nu? laughing Astept un raspuns mai concret. Merci

4 răspunsuri:
| Intreabaaiciiiii a răspuns:

Incearca sal duci la un specialist sa-l schimbe cu totul inauntru poate asa o sa mearga, incearca, daca nu cumparati alt telefon Sper ca te-am ajutat Funda?

| edysimion a răspuns:

Poti schimba incarcatorul cu unul original, dar poate ai defectat mufa de incarcare din telefon(aia unde bagi incarcatorul)

| Andrei1099 a răspuns:

Prietene cunosc problema..am patit-o. In interiorul lui flexul care vinde de la mufa nu face contact. Trebuie desfacut si curatat si pus la loc. Dupa nu o sa mai ai probleme.

| Gabi_Sfetcu_1986 a răspuns:

Eu am primit un iphone care nu a mai fost aprins de un an
acuma daca il aprind bateria tine 5 minute.acuma nu se mai incarca de loc, imi apare low battery