| MihaiDouble99 a întrebat:

Salut
Am un iphone 6s Plus. Este adus din Anglia, am contul icloud, iar in el am o cartela gifgaff, ma intereseaza cat costa sa-l decodez pe Romania. Unul de la gsm mi-a zis ca nu a auzit de rețeaua aia giffgaff in viata luo si ca nu exista, solutii ar fi?

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Pai chiar ca este o firma de care nimeni nu a auzit, dar sa stii ca doar cei de la GSM te pot ajuta cel mai bine, vezi cum le explici si zi-le sa caute pentru ca ei te pot ajuta.Decodarea se face daca ai Jailbreak, procesul il cunosc insa dureaza cv si este greu de explicat, deci nu iti pot spune aici si acum, deci du-l macar la alt service

| Krax256 a răspuns:

Du-te man la un service specializat in IPHONE, nu la oricine de la coltul strazii. trebuie sa te poata ajuta acolo.