| smekeru001 a întrebat:

Salut, am un IPhone5s si este decodat cu r-sim este activ din august 2014 si de cateva zile dintr-o data imi scrie cautare la retea si daca scot cartela cu totul nu stiu ce are, i-am dat restart si nu s-a rezolvat problema apoi i-am dat reset soft crezand ca aceea este problema si acum nu pot sa il activez pentru ca scrie cautare la retea si fara retea sigura nu poate fi activat,l-am dus la un gsm si au spus ca s-a dus placa de baza dar nu are cum deoarece imi porneste si eram intrat in el cand a aparut problema si rula perfect,ce sfat imi puteti da referitor la problema ce credeti ca s-a intamplat cu el.dau Funda, multumesc.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca cei de la gsm asa au zis ca s-a dus placa de bază, ce motive ai tu care nu te pricepi, sa nu îi crezi pe ăia care stiu ce zic, daca nu i ti convine raspunsul lor, mergi la altii care repară telefoane, si daca si ei in urma verificării telefonului i ti zic la fel, atunci nu ai altă solutie decat sa il arunci, nu se merită reparatia deloc.