| Vali215 a întrebat:

Am un Samsung A6 care nu mai poate efectua apeluri si nici sa le primeasca. Are 2 sloturi de cartela si nici una nu merge. Ce as putea sa-i fac? Si nu, nu este de la cartela, sunt multi care s-au plans de chestia asta la acest telefon. Deci ce as putea sa-i fac?

5 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Da reset la setarile din fabrica si pune o singura cartela si fa proba
apoi daca nu merge ori mergi cu el la un service gsm sa ii faca upgrade de firmwork
ori il pui putin dar nu mai mult de 6 secunde in cuptorul cu microunde
asata cu cuptorul cu microunde este doar daca esti zgarcit
dar daca nu esti zgarcit merita sa dai 100 lei la un service gsm
sa iti relipesca si mufa aia
sa iti puna si ultimul bios...

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am aceeasi problema de cand l-am cumparat laughing
Noroc ca folosesc apelurile rar, sun si trimit mesaje mai mult pe mess sau wapp.
Am incercat si eu sa rezolv problema atunci am ajuns la concluzia ca doar la service te poate ajuta.
Astia de la Samsung au scos niste loturi cu A6 care au problema asta, multe persoane se plang de asta

| Vali215 explică (pentru Furnicuta000):

Si ai fost la service si nu l-au facut, sau n ai fost deloc?

| Vali215 explică (pentru zilog):

Ai fost la service cu el si l-a rezolvat?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Vali215):

Am intrebat la astia la Samsung si mi-au zis sa il trimit la service. Asta dupa ce am incercat cu toate cartelele posibile si cu o suta de resetari.
Dar nu l-am mai trimis ca era singurul telefon pe care il aveam. Am zis ca ma descurc cu el asa