| MarcusAlex503 a întrebat:

Am un smartphone Samsung Galaxy s6 edge si am setat pentru deblocare amprenta.Din nu stiu ce motive dispozitivul nu a recunoscut amprenta si imi cere o parola de backup care nu imi amintesc sa o fi setat.Mentionez ca nu stiu contul google si Samsung.Ce as putea face sa deblochez telefonul? Multumesc anticipat! E urgent!

7 răspunsuri:
| DdDdH a răspuns:

Daca nu ai setat-o si apare gen pin incearca 0000.

| July1212 a răspuns:

Eu am Samsung galaxi s5 și am deblocare amprenta și mi.a mers foarte bine... gândește.te cu amprenta de la ce deget ai făcut pentru deblocare amprenta și trebuie sa ai degetele curate când faci parola și sa faci puțin "repejor" dar nici încet nici repede sau du.te la Orange poate te vor ajuta sa iti găsești parola de la Google sau altceva sau apasa pe butonul pentru deschidere(cel mic) și tine mult degetul pana Îți apare acolo închidere mod avion etc și apasă pe repornire sau pe mod urgenta sau returnează.l. Uita.te pe video.uri pe YouTube cu deblocare s 6 edge și o sa găsești destule. Funda? apropo îmi pare rău pentru tine mai ales ca o costat f. Mult tel și sa mute poți bucura de el

| MarcusAlex503 explică (pentru DdDdH):

Nu merge... sad

| BalasaCatalin a răspuns:

Tine apasat pe volum+ pe butonul Home si pe butonul de pornire tote in acelasi timp si apoi este usor

| MarcusAlex503 explică (pentru July1212):

July1212, cred ca din graba nu a recunoscut-o deoarece ma grabeam sa raspund la un mesaj...o sa merg maine sa il deblocheze.Multumesc pentru raspuns!

| MarcusAlex503 explică (pentru BalasaCatalin):

Nu stiu sigur ce se intampla cand apas acest buton...am auzit ca se rooteaza telefonul sau asa ceva.Sincer nu as vrea sa pierd garantia si nici nu stiu sigur ce trebuie facut.Imi poti oferii mai multe infrmatii?

| celdesuspendat a răspuns:

Tii apasat tastele home+power+volumeup. in meniul care o sa-ti apara, dai wipe data si wipw cache. reboot. gata.