| boss97 a întrebat:

Salut.Am un telefon Allview A5 Smiley achizitionat in septembrie, de o saptamana nu se mai aprinde deloc.Bateria e incarcata, nu da nici un semnal nici cand il pun la incarcat... Oare ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| GirlsRaLu2003 a răspuns:

Bună. Poate a căzut pe jos sau altceva. Am avut și eu la fel, dar nu mi s-a întamplat așa..Eu aș zice să-l duci la un service și ți-l va face..Stai liniștit..multora li s-au întamplat așa.Succes! FUNDA? happy

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metoda explicată la linkul :
https://www.youtube.com/watch?v=K7kkWr3PLKY

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service ( care asigură Garanţia ).

Toate cele bune.