| mafiot1 a întrebat:

Salut am un telefon Samsung Galaxy S4 si ieri l-am scapat pe gresie si s-a crapat putin ecranul si acum ecranul este negru iar cand il aprind se aude melodia de Samsung dar ecranul nu se aprinde.este posibil sa fie spart vreun circuit? dar daca ma duc la Depanero si vede crapatura trebuie sa platesc telefonul sa mi-l repare? ca telefonul este in garantie. eu l-am luat de 6 luni.

Răspuns Câştigător
| Grama_Ovi_2000 a răspuns:

Problema este display-ul, ti-ai spart display-ul.:( este destul de scump sa-l repari cumperi nu doar sa il repari. Avand in vedere ca tu l-ai scapat, cei de la garantie normal ca te vor pune sa platesti, nu e din cauza telefonului ci din cauza ta.Parerea mea e sa-l cumperi tu de aici:http://www.okazii.ro/......a169389490 si ori ti-l montezi tu daca ai cat de cat habar. daca nu? du-l la un service sa ti-l- monteze dar ar trebui sa fie maxim 50 ron montatul MAXIM. Sper ca ti-am fost de folos!

2 răspunsuri:
| dariam13 a răspuns:

Te anunt cu tristete ca ti s-a spart display-ul, ecranul e cea mai mica problema

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de lovire/căderi!

Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune!