| Qw1234 a întrebat:

Salut! Am un telefon Vodafone Smart Turbo 7 (VFD 500), as vrea sa stiu cum pot sa fac sa mi se instaleze aplicatiile direct pe cardul SD. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Este un telefon ce foloseste android.
Nu se poate instala direct pe cardul SD, pe cardul SD e adevarat se stocheaza informatiile, aplicatiile etc, dar ca sa le instalezi propriu-zis ele trebuie sa treaca printr-un "compilator" in cadrul telefonului, apoi informatia sa fie stocata pe acel card SD
Daca ai avea fisiere apk multe si le-ai pune (copy-paste) direct pe cardul SD, asta nu inseamna ca mergand cu cardul pe un alt dispozitiv care stie windows de exemplu ele vor functiona, adica sa le si poti deschide!

Daca s-ar folosi pe un PC o masina virtuala si ai instala acele aplicatii pe un card SD ar fi altceva