| emiliaa07 a întrebat:

Salut,
As fi interesata sa-mi achizitionez un Samsung Galaxy S4, ceva impresii de la utilizatori?
Aveti erori de soft sau probleme cu el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti pana in martie ce tarziu aprilie si sa iti iei un Samsung galaxy s5

38 răspunsuri:
| ladyalexan a răspuns:

Mie imi pare ok, are un prieten de-al meu si este foarte multumit de el!(nu am raspuns eu data trecuta, cineva imi stie parola si intra pe contul meu)

| rrobyx a răspuns:

Un Samsung Galaxy S4 dupa mine este cel mai bun/rezistent si performant telefon in acest moment si nu cred ca vei avea probleme dupa ce stiu de la amici eu am un ip4 si e bun si el happy

| SasNetRomania a răspuns (pentru ladyalexan):

De **** esti tu.
ce erori? te crezi in anul 2004?
ia-l cu cea mai mare incredere ori s4 ori Nexus 5

| ChipDE a răspuns:

Vrei neaparat Samsung? mai bine iti cumperi Samsung Note 3 decat Samsung Galaxy S4. Dar ca soft e destul de bun.se putea mai bun.

| AdynutzaBulina a răspuns:

Nu, e super tare! merge super bine

| Danzell a răspuns:

Daca vrei sa iti iei telefon ca sa te lauzi ia-l. sincer ti-as recomanda un telefon care mananca mult mai putin curent. chiar daca iti iei cel mai performant telefon, iti garantez 200% ca nu o sa vezi diferenta.
ti-as recomanda unul cu o baterie mai buna. nu iti lua telefon performant decat daca te joci pe el.
altfel
un telefon de diagonala 4, 2-5 inchi, cu procesor de pana in 1200Mhz Ram 1Gb, si o baterie undeva intre 1300-2000

ti-as recomanda LG G2,
Nokia Lumia 1520,
HTC One
Sau Galaxy Note 3.

| Kriss96 a răspuns:

Eu il am si nu am probleme cu el. Decat foarte minore. De exemplu uneori nu imi merge wi-fi. Oricum toate fac asa la un moment dat.

| SasNetRomania a răspuns (pentru ChipDE):

Note 3 e 31 mil s4 este 23 diferenta este inesisabila, in afara de camera.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Kriss96):

Nu merge wi fi ca il incarci cu prostii, trebuie curatat regulat de cache si alte nebunii. odata la cateva luni un factory resetwinking

| ChipDE a răspuns (pentru SasNetRomania):

Ar trebui atunci sa te mai informezi putin eu imi iau Note 3 luna asta pentru ca de S3 m-am plictisit. Cauta undeva pe net S4 vs Note 3 si informeaza-te mai bine.

| Kriss96 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Il curat mereu. Nu suport sa aiba cache si altele de genul. Si in general nu descarc prostii. Iar treaba cu factory reset la cateva luni ai scos-o acum de la tine..Nu am auzit de asa ceva si eu chiar ma pricep. Tatal meu lucreaza in domeniul asta. Daca poate face o aplicatie, clar ar fi stiut de chestia cu factory reset la cateva luni. Deci sorry, dar informatia ta este eronata. Factory reset este pentru situatii speciale. Nu trebuie folosit in prostie! Mai rau strici!

| SasNetRomania a răspuns (pentru ChipDE):

Eu spre deosebire de tine, nu ma iau dupa merketing sa caut pe net,
eu am testat acele telefoane si stiu FOARTE BINE CEEA CE ZIC.
dovada ca tu iei note 3 cand peste cateva luni apare SAMSUNG S5, ce sa zic esti priceput nu?
intr-adevar de la s3 la note 3 e diferenta astronomica, dar de la s4 la note 3 nu e cine stie ce, daca te iti dupa niste cifre, esti trist.
faci cum doresti, si spor la achizitie.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Kriss96):

Una e sa lucreze si alta sa se priceapa.
am zis odatal a cateva luni factory reset adica odata la 5-6 luni, si este foarte recomandat, daca ai sti ce face factory reset ti-ai da si tu seama.
inainte de a zice ca informatiile mele sunt eronate, ar trebui sa te uiti pe net pe xda! AM TRAIT SA O AUD SI PE ASTA, CE SA STRICI LA FACTORY RESET rolling on the floor)?

| Agent47 a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai bun telefon in momentul de fata e Sony Xperia Z1, si James Bond are Sony Xperia in ultimu film!

| ChipDE a răspuns (pentru SasNetRomania):

Sti, eu macar imi permit ce vreau, iar ceea ce spui tu e total fals, in grupul meu de prieten toti folosim Smartphones, iar de testat am putut sa le testez cam pe toate existente, iar ce ti-am zis de video, e pentru ca pari o persoana neinformata. Ghici ce, chiar si patetica.

| SasNetRomania a răspuns (pentru ChipDE):

Se vede ce iti permiti ca stai cu s3 laughing
eu nu sunt asa fara creier sa ma laud, desi ti-as da fum la tot ce tine de "bani" daca e sa ne dam tari cu banii, ceea ce e o prostie.
vorbim peste 7 ani cand o sa ajungi la nivelul meu.
ramai cu reviewurile de pe net, care sunt umflate pentru marketing sa le cumpere lumea. daca vraiai note 3 luai de cand a aparut bai baiatule, nu acum in 2014, cand e deja expirat, apare s5 si deja a aparut LG G Flex 4G!
te las in lumea ta de nestiutor succes!

| ChipDE a răspuns (pentru SasNetRomania):

Auzi mai ipocritule, crezi ca un telefon e pe primul loc? Mai exista famile, casa, masina. Iar un telefon nu se arunca cum a aparut unul nou, doar ca sa para "cool" sau idiot ca tine. De raspuns sau citit mesajele tale nu am sa o mai fac, ca nu are rost sa ma cobor la nivelul tau de ipocrizie. Aici lumea isi da cu parerea, nu se da tare ca lucreaza la Vodafone Romania sau cosmote si poate pune mana pe telefoane si sa se joace. Acum du-te asculta-ti manelele si taci dracului din gura.

| SasNetRomania a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact

| SasNetRomania a răspuns (pentru ChipDE):

Calm copilas, nu vezi ca eu te fac doar din cuvinte si tu nu faci fata si incepi sa jignesti, a2a oara, iar a 3a oara te iau cu japcawinking!
din pacate pentru tine eu nu imi iau telefoane de top ca tine sa ma dau mare ca imi permit rolling on the floor
eu am un Nexus 5 peste cam toate androidurile din ziua de azi. acum o sa zici ca e mai slab decat note 3 ca la ce nestiutor esti comanzi doar hardware nu si software! ( decat sa ai dacie cu 600cp adica note3, mai bine bmw cu 300 cp adica Nexus, note 3 duce mult hadware dar are un soft de cacao si punct)
din fericire pentru tine nu sunt manelar ca tine, sa ma dau mare cu telefonul la restaurant cand il pun pe masawinking!
se vede ca ai maxim 17-18 ani din gandire, cand cineva nu iti da dreptate incepi sa jignesti laughing.
spre deosebire de tine eu sunt in domeniu, nu sunt un NIMENI CA TINE, ANONIM CARE STA PE TPU SI DA SFATURI DE TOATA JENA INTELEGI?
ia tu copiasl note 3 cu 10 mil mai scump decat s4 care are imbunatatita doar camera si ecranul. restul de quad e la fel, dar e mai nou maxim 5 % perfromanta fata de s4! iar ramul inca 1 gb cam 10 euro in japonia, in total telefon imbunatatit fata de s4 cu 120 euro adica maxim 500 lei, iar tu dai cu 10 mil mai multlaughing greu e sa gandesti.
asta e, ia ce vrei si alta data nu te mai contra zice daca nu esti in domeniu ca te faci de ras singurelwinking

| emiliaa07 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, am uitat sa precizez ca acum folosesc un Galaxy S3 si in principiu sunt multumita si de S3!
Sper sa vad o diferenta intre s3 si s4!

| Kriss96 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Ştiu ce e ăla factory reset. Am telefonul rootat. Cum naiba să nu ştiu ce e ăla factory reset. Totuşi să nu începem cu jigniri din astea că e foarte uşor să zici altuia că n-are habar de nimic. Observ că te cerţi cu mai mulţi. Buba e la tine. Nu ştiu de ce mai stai pe TPU. Şi fata aia cu viza către Dubai.te-ai luat de ea degeaba. Fata vrea să plece o săptămână într-o excursie. Ce vorbeşti tu de îmbogăţire? Da, factory reset nu e sănătos pentru telefon. Nu a fost pus acolo ca să-ţi resetezi tu telefonul aiurea din 5 în 5 luni. Cât despre "una e să muncească şi alta să se priceapă" mă doare undeva că te dai tu mare deştept. Cu atitudinea asta nu vei ajunge niciodată o persoană atât de influentă şi cunoscătoare în domeniul tehnologiei, cum e tatăl meu. Tu nu şti să accepţi părerea altora. Tu te crezi cel mai deştept şi gata.

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Despre galaxy s4 am citit si am auzit numai lucruri bune asa ca ti-l recomand. Totusi cei mai in masura sa iti recomande ar fi persoanele care il folosesc.

Te sfatuiesc sa intri aici: http://bit.ly/1bGrAom peste parerile celor care au cumparat deja telefonul si iti vei putea face o impresie generala.

In plus il gasesti la reducere acum!

| SasNetRomania a răspuns (pentru Kriss96):

BUBA E LA VOI CA VA DA-TI MARI DESTEPTI SI SUNTETI PRAFI! asa si cei din parlament in Romania se dau mari destepti si sunt zobi! de asta Romania merge ca un c*r plin cu par! vad ca esti fabricat in 96 vb peste 10 ani!
factory reset e foarte sanatos, iti dau si de 10 ori pe zi timp de 1 an sa vezi ca nu pateste nimic, daca stiai ce e ala, vedeai ca e foarte sanatos, crezi ca producatorii l-au pus acolo DEGEABA?!?!?! daca era peroculos il puneau la optiuni dezvoltator prietenas!
daca te lauzi tu tata tau esti trist, e ca si cum ai zice ca esti la liceu de informatica si le sti in hardware pc laughing)! ramai in lumea ta.

| Kriss96 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Pai eu asta fabricata in 96 sunt mai desteapta si mai educata decat tine.
Si partea proasta e ca aceasta educatie o primesti de la parinti cat esti mic. Ma rog..vad ca nu toti o primesc, daca intelegi ce vreau sa zic.
Stiu si eu ce e ala factory reset. Pana si prietenii mei care nu prea o au cu tehnologia, stiu ce e factory reset. E la mintea cocosului. Resetare la starea din fabrica. Dar probabil tie ti-a luat mult sa inveti. Esti invidios ca eu am crescut cu parinti care lucreaza in domeniu si stiu lucrurile astea de ani buni. Tu, nascut in comunism, ai avut acces la informatii din astea cu cel putin 20 de ani mai tarziu ca mine. Asta tinand cont si ca tehnologia nu era pe vremea comunismului.
Fa tu factory reset de 10 ori zilnic, ok? Daca e asa bine sa dai factory reset in prostie, demonstreaza-mi! Ca degeaba imi ti mie pomelnic. Ia-ti scula din dotare si fa factory reset de 10 ori pe zi. Hai, sa te vad. Daca esti asa sigur pe tine. Pe mine ma doare undeva de ce zici tu. Eu traiesc in domeniul asta de ani buni, intelegi?
Eu cand termin liceul nici n-am nevoie de facultate. Eu am pile sa ma duc sa lucrez unde vreau in domeniul tehnologiei. Eu fac grafica pentru jocuri daca stii ce inseamna asta. Dar probabil nu sti. Tu ai citit pe Xda nu stiu ce tampenii. Eu am vazut cu ochii mei..Scuza-ma,dar este o diferenta intre a citi pe Xda si a vedea cu ochii tai mai mult decat au altii voie sa vada.
Nu ma laud cu tata. Am zis doar ca nu o sa ajungi niciodata ca el. Eu ma laud intr-adevar. Ma laud pentru ca sunt mult mai educata ca tine in primul rand, si pentru ca, in al doilea rand, as putea lucra deja in domeniul telefoanelor cu ceea ce stiu. Iar tot ce stiu am invatat de la oameni care lucreaza in domeniu. Tu ce ai facut? Ai citit pe Xda si te crezi mare destept? Fara practica nu ajungi nicaieri.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Kriss96):

Se vede se vede, ramai cu tati tau si spune-i ca imediat il ia la google ca e foarte "inteligent". traiesti dar nu are legatura cu ce face tati tau, tu esti un copil care nu stie cum se fac banii, daca tati tau lucreaza asta inseamna ca sti si tu? te inseli bai fetito, vezi-ti de scoala ta.
daca erai inteligenta nu iti trebuia pile, lauda-te ca o pitipanca ca e bine. si aia care sunt in parlament tot pe pile sunt de asta Romania e asawinking! dar esti mica si fara creier n ua mce sai ti cer! ai impresia ca ma oftici? nu am 17 ani ca tine laughing. si nu am cum sa ajung ca tati tau, deoarece l-am depasit de mult :*, tati tau s-a nascut in comunism, eu la limitawinking! mai invata.
faci grafica pentru jocuri rolling on the floor)))))))))))))))? te auzi ce zici? te lauzi de geaba fetito, uite unde statea producatoarea de EA SI UBISOFT laughing)laughing)! taci ca te faci de ras singurica, xda acolo este sigurul forum de specialisti android, daca nu sti nu vorbi.
Eu de bine de rau din 2006 tot testez smartphone-uri si pcuri, asta imi este job-ul nu scriu de dragul de a scrie pe net ca sunt "tare", eu ceea ce scriu este adevarat happy! nu sti nimic, daca te intrebi ces alea fisiere.so, ce e aia kernel te uiti invers si intrebi pe tati, apai sa lucrezi, te pun sa scrii un android de la zero sau sa modifici un kit rom, nu sti ce e aia, te duci la tati iar laughing! nu doar citesc, cum am zis mai sus practic din 2006.
nu are rost sa mai vorbesc, te faci de ras singura, spoor la pile ca ajungi o "DESTEAPTA". Doare adevarul se pare happy
poti sa scrii cat vrei, nu am sa iti mai raspund, sa fim seriosi fetele si tehnologia laughing! daca ma cobor la mintea ta dau de petrol! la revedere happy

| PentruCaAutomobile a răspuns:

Samsung e dupa Apple cea mai sigura si de incredere firma de telefoane. Mai ales S4, care ii printre cele mai bune telefoane a lor. In afara de ecranul gigantic e telefonul perfect! (daca ai bani)

| Kriss96 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Nici nu stau sa citesc pomelnicul tau. Imi imaginez ca ma faci iar proasta sau ceva de genul. In orice caz esti ca toti romanii. Arunci cu jigniri unor oameni care stiu mai bine decat tine si care au fost crescuti mai bine decat tine. Esti un om fara scoala imi imaginez. fara scoala vietii si fara cei 7 ani de acasa. Continua sa te dai destept. Intr-o zi cineva o sa-ti dea in cap ca spui numai prostii.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Kriss96):

Daca eram vreun cocalar, infect de care crezi ca sunt, te jigneam din prima, dar eu nu sunt asa.
nu ai tu varsta cata scoala am eu laughing!
daca adevarul doare si asta inseamna ca nu am cei 7 ani de acasa te inseli fetito, ma confunzi cu manelarii tai de pe facebou!
gata trist-o ca m-am distrat destul in aceste zile.

| Kriss96 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Ne vedem peste 5 ani. Cand eu o sa fiu cu mult inaintea ta. Si nu pentru ca am pile. Ci pentru ca asta e domeniul care ma pasioneaza. Ti-e frica de concurenta sau ce? laughing))) Sunt curioasa ce job ai de te rasfrangi pe aici mai rau ca Soarele. Daca esti depanator de telefoane te rog sa incetezi discutia..nu esti de nasul meu.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Kriss96):

Gresit, poate peste 10-20ani sa ajungi la un nivel mai ok.
ai auzit de experienta? tu crezi ca daca temrini o facutlate sa zicem in domeniu esti "cea mai tare "? unii au facutlate in domeniu si dau la sapawinking!
depanator cred ca e taticu tau. nu am sa iti spun ce job am, ca sa mori de curiozitate sa te mai gandesti la mine si maine happy
nici tu nu esti de nasul meu, mergi pe facebou la cocalari.