| Dragossm a întrebat:

Salut as vrea sa imi cumpar un Allview P5 Quad sau un Samsung Galaxy Tren Plus, si nu stiu pe care sa-l aleg.Allviewri-le sun bune?

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nici unul e o varianta? http://bit.ly/1uZAoF6 e mai ok.

| ChiarEu2 a răspuns (pentru sltlp):

E bun din toate punctele de vedere, mai putin procesorul si memoria interna care sunt varza! Filmeaza la 480p laughing)
Interesant e ca se poate face update la Android 5.0.

| ChiarEu2 a răspuns:

Nu stii deloc sa te orientezi pe un produs bun! Vrei un telefon, dar nu stii ce ar putea sa faca. Lasa un replay aici si zi-mi ce specificatii ar trebui sa aiba acest telefon. Apropo, la cati bani il vrei pana la urma?

| Dragossm explică (pentru ChiarEu2):

Eu as vrea un telefon care sa aiba 1gb ram camera 5mpx camera frontala memorie interna minim 4gb la 550 lei

| ChiarEu2 a răspuns (pentru Dragossm):

Cu 4GB nu faci deloc treaba ca sunt maxim 2GB reali. Repet, maxim!
Sa te orientezi totusi pe telefoane de calitate, nu cu componente chinezesti...

Un telefon care la prima vedere ar fi perfect este de fapt o rasnita intitulata "firma de prestigiu". Ma refer la HTC Desire 310. D-asta voiam sa imi iau pana am umblat putin pe el... Sa te feresti de el!
http://www.gsmarena.com/htc_desire_310-6009.php

O sa te contactez daca gasesc un telefon bun care sa corespunda cerintelor tale.;)

| Dragossm explică (pentru ChiarEu2):

Multumesc mult.Dar sa nu depaseasca 550 lei happy

| Dragossm explică (pentru ChiarEu2):

Am mai gasit un E-boda Storm x450 dar nu stiu cat de bun e.Ce parere ai?

| ChiarEu2 a răspuns (pentru Dragossm):

Are bateria sub orice critica (1450 mAh). Nu cred ca duce un procesor dual-core, fie el MediaTek + 1GB RAM + un ecran de 4, 5". Daca vrei sa te uiti la un film Full HD (1080p) s-ar putea sa aiba lag. Rezolutia ecranului e cam mica, iar camera frontala e execrabila (VGA).
E-boda nu e firma rea. E firma romaneasca.

| sltlp a răspuns (pentru ChiarEu2):

Corect, insa il recomand pentru ca desi are aceste aspecte "negative" tot am mai multa incredere in el decat in trend plus(primeste android L deoarece de soft se ocupa cei care se ocupa de soft si la Nexus).