| Timotey99 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu care dintre cele 2 telefoane este mai bun:Samsung galaxy S2 sau Allview A6 Quad?

7 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

Samsung galaxy S2-are memoria interna de 16 si 1gb de RAM camera mai buna are si una frontala totusi are android-ul mai vechi dar s-ar putea sa poti sa-i faci update la 4.4.

| Sp33dyt a răspuns:

Tehnic vorbind Allview A6 Quad este cu cateva generatii peste S2(fiind destul de aproape de S4).
Si totusi S2 e Samsung. Alegerea e a ta: performanta sau brand?

| Timotey99 explică (pentru Sp33dyt):

Pe mine ma intereseaza performanta dar Allview a6 quad are 4 procesoare si gpu mai buna dar s2 are memoria ram mai mare

| Sp33dyt a răspuns (pentru Timotey99):

Si ce crezi ca e mai important: CPU si GPU care se folosesc mereu sau RAM-ul care e folosit doar cand e nevoie (ma refer la acel ram in plus, nu la total)

| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Allview A6 normal. Pe s2 deja nu te mai poti juca cine stie ce http://bit.ly/1yvSLBp

| Explosive97 a răspuns:

Aceeasi dilema o aveam si eu vazusem un Allview foarte frumos dar am citit pe net ca nu e compatibil cu Orange ...nu se aude bine etc etc si mi-am luat un s2 plus de care sunt foarte multumit.
Intamplarea a facut ca o vara sa isi ia un telefon Allview mai bine cotat ca pret decat s2 meu dar dupa ce l-am incercat am ramas la parerea ca s2-ul meu e mai bun calitate ecarn camera foto/video... orice si faptul cum se misca in aplicatii.
Eu zic sa iti iei un s2 plus calitatea e net superioara si la baterie si la ce vrei tu.

| justiniho a răspuns:

Allview A6 Quad dupa parerea mea