| P4u1 a întrebat:

Astazi vreau sa imi cumpar un iphone 4s la 14000 RON. Stiu si mie mi se pare exagerat putin chiar de asta vreau sa imi spuneti cum pot diferentia un iphone 4s original de unul fake fiindca am senzatia ca o sa iau o teapa. Tipul care il vinde e din orasul meu am adresa lui si nr de telefon. Am auzit ca se ocupa cu vanzari de electronice dar nu prea pare sa aiba o firma sau ceva autorizatie...Ma puteti ajuta cumva?

Răspuns Câştigător
| maryus24 a răspuns:

E foarte usor sa diferentiezi, pornesti meniu, vezi ce iti arata, la camera daca e fake nu are 5 megapixeli ca 4s (sau cati are ) mai bine iei un prieten cu tine care are experienta

2 răspunsuri:
| aly300 a răspuns:

4s are 8 mp camera dar nu stiu ce ti-se pare asa ieftin nu sunt chiar asa de performante.Dar e nou telefonul vezi ca poate e cel CDMA si d-aia ti-l da asa ieftin

| P4u1 explică (pentru aly300):

Nu e CDMA am intrebat..mersi totusi