| HardCore7750 a întrebat:

Salut, care dintre telefoanele Samsung galaxy mini 2 si Allview P5 mini e mai bun la:
Jocuri
Muzica
Filme
Facebook
Internet
Poze
Filmat
Aplicatii
Rezistenta
Durabilitate
Performante
Viata de zi cu zi
FUNDA pentru cine imi raspunde cat mai bine

7 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Allview e mai performant la un pret mai mic. Anduranta lasa de dorit, chinezarie. Totusi, ai garantie 2 ani, in 2 ani va fi obsolete telefonul. Decizia e clara de aici.

| HardCore7750 explică (pentru Seby90):

Si Samsung e chinezarie, am un Samsung chinezarie

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Telefoanele Samsung sunt cele mai bune!
P5 mini are un procesor de tot rasul, se strica foarte repede.
Deci, nu-ti recomand!

| Seby90 a răspuns (pentru HardCore7750):

Cam acolo se fac toate outsourceurile, problema e ca Samsung e facut de fabrica proprie, probabil, sau sub superviser mai strict, pe cand Allview este produs de china propriu zis.

| HardCore7750 explică (pentru NoSmile):

laughing compara 1 ghz cu 800 mhz, un A5 cu un A9, un android 4.0.4 cu 2.4.6, intr-adevar ca Samsung e cel mai bun(ca marca)

| NoSmile a răspuns (pentru HardCore7750):

Eu am un Samsung, cu un android de 4.0.4 si sunt foarte multumita de el!

| supermamici a răspuns:

De principiu p5 este mai bun, fiind mai nou. Insa Samsung este de o calitate mai buna... Mai strange putin si ia un Sony xperia nu este scump, este un best buy si brand si calitate: http://timez.ro/telefon-sony-xperia-u-review/