| bulzz a întrebat:

La ce folosesc telefoanele ultra-performante(precum HTC one x, iphone 4s, Samsung galaxy s2) in afara de a navigha pe internet poze si filme? la ce le mai folostiti?

10 răspunsuri:
| cipailina a răspuns:

Telefoanele gen iPhone 4S sunt folosite in majoritatea cazurilor sunt folosite pentru distractie ca doar e ''un iPhone, ce nu-si doreste?'' (Nu chiar toti il vor). Ele sunt folosite mai ales pentru camera de 8 megapixeli, pentru performanta lor si mai multe. Daca vrei mai multe detalii trimite-mi un mesaj.

| Pavel_Marian_1994 a răspuns (pentru cipailina):

Daca nu sti despre ce vorbesti nu te baga... Varietatea de aplicatii si performanta pe care a oferit-o Apple satisface cel mai mult cumparatorii fara de Samsung sau altele, personal folosesc GPS, internet poze filmulete ebay paypal tranzactii online, sa vad pe camere de la servici ce se intampla etc.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Pavel_Marian_1994):

Tare asta big grin Sa vezi pe camerele de la servici ce se intampla, dar la fel de bine, de fapt mai bine pentru ca are ecran mai mare poti vedea pe o tablita CAREI SI MAI IEFITNA DECAT IPHONU plus ca, cu un Aparat de Fotografia Bridge ( Intre ieftinele cutii de 2 mil si DSLR-uri ) imi iau un Kodak Z990 Cu 6-7 mil si cu o tablita si m-am scos. Da aparatu are ( si el si restul bridgeurilor ) 12-16 mp si 30 zoom de stau la 1 km si-ti spun ce haina ai pe tine si ce culoare, iar pe tablita poti vedea asa de bine si gpsu daca vrei da cel mai bine google maps, filme, camerele de supraveghere, net tot ce vrei.

| cipailina a răspuns (pentru Pavel_Marian_1994):

Ok Pavel, nu e nevoie sa fii rautacios si sa faci pe inteligentul... Daca nu ai citit tot ziceam ''si mai multe'' (nu imi venea in minte GPS-ul, desi il folosesc laughing, camerele de supravegheat de la servici sau de acasa, desi le folosesc si p'astea laughing ). Am raspuns pur si simplu fara sa gandesc. Daca ai vreo problema cu asta, nu o spune. Adica serios, incercam sa ajut, uneori merita sa incerci chiar daca esti cu capu'-n nori, pentru asta e TPU: sa incerci macar sa ajuti.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Gps, afaceri, marketul din ele e foarte bun, calitatea e si ea foarte buna si unii le folosesc sa se dea mari ca au iphone sau Samsung galaxy s2

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

La scos banii de pe copii care-si toaca la cap parinti sa scoata zeci de milioane pentru niste amarate de telefoane.Si eu ma gandeam de unde sa scot banii chiar si pentru unu sub 10 milioane si dupa am primit telefon de la cumnatu care nu si lo luat de 1 an si so dat dracu, desi el facea figuri cu mult inainte sa cedeze, iar acu tot la ala vechi o revenit. Cu cat ii mai complicat cu atata sunt mai mult lucruri care sa se strice. De exemplu telefonul lui tati care ii din 2000 sau 2001 n-are nici pe naiba, merge la fel de bine ca la inceput, si ii un amarat de Sony Ericson, cu aspect clasic, da butoanele nu so stricat fata de prostiile de senzori din touch screen ecranu nu are nimic desi o fost prin medii cum nici nu-ti imaginezi, unde alte telefoane cu camera numa sa nu vb de complexele Iphonuri cedau dupa 1 saptamana. Pt GPS ( harti google de preferat pentru mine ) net filme poti folosi la fel de bine un laptop sau tablita iar de vrei camera calumea iei de pe net un Bridge Gen Kodak Z990 sau alt model si ai 16 mp nu 8 si 30 sau 35 zoom cu sub sau pana in 10 milioane si pandesti lumea de la 1 km si vezi si clar. La telefon cand se strica ceva se strica si altceva pentru ca is legate in lant si incepe cercu vicios iar pe cand ai mai multe lucruri daca se strica 1 restul nau nimicwinking Asa ca parerea mea ia un telefon de pana in 4-5 milioane cu o camera decenta de 3 mp ca sa ai la indemana sa nu porti toate talita (laptopu) si aparatu dupa tine, in rest la drum cel mai bun ii o tablita cu un film ceva si un aparat cu care suprinzi pasarea in cadru fara s-o faci sa zboarewinking

| DLeonard a răspuns:

Iti ofera o mai buna functionare cat si mai multe facilitati(gps, memorie interna mare etc...).

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru DLeonard):

Daca vrei GPS tot mai bunai Tableta big grin Si pe aia poti pune programe, plus ca ai un ecran decent si intri pe google maps, si cu un suport facut sau cumparat il montezi pe bord si ce mai vrei vezi harta mare, instant, adio GPS happy Mai mult m-as increde in harta aia decat in GPS care imi spune sa fac dreapta pe pod happy

| RaZvaNNNNNN a răspuns:

Aceste tefoane au în plus posibilitatea instalări unor programe mai performate și tot odata utilitarewinking

| Pavel_Marian_1994 a răspuns:

Iphone 4s nou nout e 500-600$ pe ebay asta venind 15-18 milioane, unu la mana a doua vine 12 milioane pe 1a iar pe ebay il iei la milioane, iti convine sa umbli cu tableta in buzunar?