| LoveMetin a întrebat:

Care telefon e mai bun: LG Optimus L5 sau Samsung galaxy mini 2? Pentru multe jocuri si aplicatii, poze/filmari si muzica.

3 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Iti recomand sa mergi pe Galaxy mini 2 deoarece vor functiona mai bine jocurile si sunt sigur ca asta te si intereseaza.
De asemenea, e un telefon mai solid si mai aratos.
Pret aici: http://www.mediadot.ro/......-23-galben

Bafta!

| DreyP a răspuns:

Eu personal daca ar fi sa aleg as opta pentru L5.
Avantaje:
-Camera
L5 camera 5MP --Mini 2 3MP
Mini 2 nu are face detection, flash si multe alte utilitati pentru camera.
Video:
L5 30 fps -- Mini 2 25fps
plus ca L5-ul are autofocus
S.O:
L5 Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Mini 2 Android 2.3 Gingerbread
Datorita faputlui ca versiunea Android-ului e 4.0 iti permite sa sa folosesti software(programe, jocuri, etc) decat 2.3-ul.
Cam asta ar fi esentialul care il face pe L5 castigator, in rest nimic, ar mai fi mici dedatalii precum ca L5 are slot pentru cartela mini(dar cartela mini se poate incorpora pe una normala), si ca Mini 2 are 4gb memorie interna iar L5 are 2-2.5GB(dar po-ti sai maresti capacitatea cu un memory card)
Succes ^.^

| Ocsike_Stian_1995 a răspuns:

Eu spun ca Samsung Galaxi mini 2 ai mai bun pentru jocuri, muzici si filmari dar Lg optimul l5 nu merita ca eu am avut si so stricat antrun an si acum mi-am luat galaxi mini 2 si ai mai bun!