| Dutzu18 a întrebat:

Salut.
Ce telefon imi recomandati dintre HTC Desire 510 si Orange Rono si de ce?
Dau funa.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Daca iti iei un telefon, ia-ti ceva de calitate! O gramada de probleme apar la telefoanele celor de la Orange gen rono, hiro si mai stiu eu ce... Ia-ti HTC-ul deoarece are o camera excelenta, un display de calitate si un UI foarte bine conceput! Un telefon foarte elegant cu beats audio, calitatea difuzorului este exceptionala, ia-ti husa si folie, de zgariat nu se zgarie dar il protejezi in cazul in care-l scapi pe joswinking sticla este asemanatoare ca sticla de pe iphone 6 si 6 plus, putin iesita in afara!
HTC! Alege HTC sa nu-ti para rau mai tarziuwinking

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Orange Rono, deoarece este puţin mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6553&idPhone2=6608

Toate cele bune.

| Dutzu18 explică (pentru RB26DETT):

Singurul motiv pentru care m-am gandit la Orange Rono este camera de 8MP, dar cred ca si ceea de la Desire 510 face fata.

| RB26DETT a răspuns (pentru Dutzu18):

Diferenta este imensa dintre camera de pe un telefon chinezesc fara brand si camera de pe un telefon de la un brand premium! Adica nu poti compara ZTE [cred ca de la marca asta vin cele de la Orange] cu HTC!
Sa o luam pe partea hardware, procesorul pe Orange rono este de 1.2 quad, la fel si pe HTC doar ca diferenta este uriasa! Orange rono are chipset mediatek [low cost, folosit pe telefoane low cost, low end, entry level] pe cand HTC are chipset foarte performant qualcomm! Chipset premium, daca te uiti la HTC one M8 vei vedea chipset qualcomm, daca te uiti la Sony xperia z1, z2, z3 vei vedea chipseturi qualcomm, daca te uiti pe unele samsunguri vei vedea si exynos [chipseturile facute de ei] si qualcomm!
Ce trebuie sa mai stii! Un chipset qualcomm inseamna un GPU adreno care este mai bun decat powerVR de pe mediatek, mai bun decat mali de pe exynos etc... Si uita-te la rezolutia display-urilor! Orange rono are display 720p HD pe cand HTC-ul are 480p adica HQ! Acum imagineaza-ti un chipset slab cum ruleaza aplicatiile si jocurile pe un display 720p fata de un chipset premium pe un display 480p! Diferenta in jocuri este imensa! Nu mai zic de calitatea materialelor si fiabilitatea sistemului de operare! Pe Orange rono iti vor aparea tot felul de erori la un moment dat!

| Dutzu18 explică (pentru RB26DETT):

Mersi pentru deranj. O sa aleg HTC-ul.