| Marius_Laurentiu_1999 a întrebat:

Cum pot face update de la android 4.4.4 Kit Kat la 5.0/5.1 pe un Sony Xperia Z daca nu a venit update-ul pe telefon?
Sa fie o metoda fara a lua virusi!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| XXSupradozaDeVisexx a răspuns:

In acest moment pe aceste telefoane exista 4.4.2. Intre 4.4.2 si 4.4.4 nu e aprape nicio diferenta, doar ceva bug fix. Asa ca nu vad important faptul ca Samsung face update de la 4.4.2 la 4.4.4. Daca era la android L mai ziceam, dar asa.
Oricum, Samsung va face ce a facut intotdeauna: dupa update-ul la androidul 4.4.4 unele telefoane, mai ales S4 si Note 3, vor deveni greu de utilizat, vor functiona defectuos. Asa s-a intamplat si cu S3 cand a trecut la androidul 4.3 si cu mai multe telefoane Samsung. Asta ca sa te forteze practic sa iti schimbi telefonul. Problema e, se pare, ca majoritatea isi vor schimba telefonul dar nu vor mai cumpara Samsung. -60% vanzari spune multe.

| Marius_Laurentiu_1999 explică (pentru XXSupradozaDeVisexx):

Am Sony Xperia nu Samsung