| emanuel9721 a întrebat:

Salut..Cum pot sa fac update la Android pentru telefonul Samsung Galaxy Ace GT-S5830 care in prezent are android 2.3.3 si care este ce-a mai mare versione dar care sa nu afecteze functionalitatea telefonului? DAU FUNDA astept raspunsuri cat mai multe!

2 răspunsuri:
| yAdrian a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc sa NU bagi alt soft deoarece telefoanele cu IOS / Andriod se pot arde in tipul resoftarii. Bafta!

| bloodout a răspuns:

Ca sa faci update la android trebuie sa faci asa:
Te duci in setari>despre telefon>actualizari sistem>cautare actualizare.
Dar trebuie sa fii conectata la internet/sa ai net pe telefon.
Iti va cauta ceai mai buna versiune si compatibila cu telefonul tau.