| MauroMania777 a întrebat:

Dacă o persoana m-a blocat de pe numărul de telefon, primește mesajele si le poate citi dacă ii trimit ceva? Sau se restricționează si SMS-urile?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din cate stiu, nu ar trebui sa primeasca mesajul. Nici macar o notificare sau ceva.
Uneori mai scria la persoana care trimite ca "mesajul nu poate fi trimis" dar... nu cred ca mai este cazul de asa ceva. Pur si simplu nu o sa primeasca mesajul.

| Dismally a răspuns:

Depinde, poate bloca si mesajele si nu va mai primi nimic.

| Sonia822 a răspuns:

Din cate stiu, restrictioneaza tot. Ai primit raport pe sms, cum ca l-a primit?

| Werrich a răspuns:

Pe telefonul meu apar mesajele în rubrica "Lista neagră" a persoanelor pe care le-am blocat.

| 09Ioana09 a răspuns:

Daca blochezi o persoană nu vei mai primii apelurile si sms urile persoanei respective

| MauroMania777 explică (pentru 09Ioana09):

Și dacă îmi scrie livrat? înseamnă că nu sunt blocat?

| MauroMania777 explică (pentru Werrich):

Dar dacă îmi scrie mesaj livrat, asta înseamnă ca nu sunt blocat?

| 09Ioana09 a răspuns (pentru MauroMania777):

Daca iti apare o notificare de trimitere e posibil sa nu fi blocat. Încerca o chestie. Suna pe numar si vezi ce iti apare. Daca suni de câteva ori in decurs de cateva ore si o sa ti se închidă apelul fara sa sune sau o sa iti apara ca linia este ocupată, atunci esti restricționat. Daca suna, însemna ca nu. Asta e cel mai bun mod de a afla

| marinaru777 a răspuns:

Se restrictioneaza tot