| Iosif_Adelin_1997 a întrebat:

Salut, deci am un telefon Allview a4duo si azi mi-a scapat pe jos si acum cand vreau sa il aprind apare Allview si dupa mi-l deschide apoi se blocheaza si isi da restart si asa face mereu cum pot reface asta telefonul il am de (maine) 4 luni va rog!
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Varareanu_Olivian_1996 a răspuns:

Salut. Este un caz normal sa cada si sa se intample ceva cu ell. Dupa cum e in cazul tau. Eu iti recomand sa iti reinstalezi Androidul. Posibil s-a afectat softul telefonului! https://www.youtube.com/watch?v=mJM0c0iI9JA

Sau te duci la reprezentanti si ii intrebi! :) Sper ca te-am ajutat! :)

1 răspuns:
| MetalheadRO a răspuns:

Nu ai ales cea mai buna optiune Iosif, Allview este firma romaneasca iar piesele din care sunt concepute device-urile sunt mai mult de 50% chinezesti; in concluzie un procesor QuadCore Allview nu are cum sa bata niciodata un procesor Samsung QuadCore si desigur nu rezista la socuri la fel de bine ca un Samsung, Google Nexus etc. Te sfatuiesc, ori sa il schimbi ori sa il duci la service.Multa bafta smug