| Curiosuuuuuuuuuuuuul a întrebat:

Imi cer scuze daca postez intr-un loc gresit!
Am un Oneplus One iar acum 5 zile i-am spart ecranul, asa ca am dat comanda de un display tot cu touch tocmai din constanta. Acesta functioneaza, se vede ok dar nu raspunde rapid, uneori trebuie sa apas de doua ori sau chiar de trei ori, tinutul lung apasat nu merge.
Inainte sa schimb ecranul, cel spart mergea bine dar doar partea de sus. deci procesorul nu cred ca este.
Credeti ca trebuie schimbat si acest ecranu? baiatul de la constanta a spusca sigur nu este acesta si are ceva telefonul, o fi fost prost pus la service?
Fiercare parte a ecranului merge, dar greu deci se poate calibra nu? Se poate calibra si daca da, o pot face eu acasa singur?
Nu este rootat.
Ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| Dem0N a răspuns:

Probabil ecranul nu este unul original. Ori asta ori tipul care ti-a facut telefonul a lasat si o defectiune in urma pentru 'a mai reveni pe la dansul'. Cu banii de pe ecran si cu ce mai luai din vanzarea telefonului iti luai ceva sH bunicel(A5, S5, J5 etc)

| Curiosuuuuuuuuuuuuul explică (pentru Dem0N):

Cat crezi ca pot lua pe el in aceasta stare avand in vedere ca uneori merge touch-ul chiar bine?

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, e imposibil să-l nu-l pună bine la service. Probabil ecranul răspunde mai greu la comenzi din cauza lagg-ului.

| Dem0N a răspuns (pentru Curiosuuuuuuuuuuuuul):

800-900. Dar cred ca ai iesi mai in avantaj la schimb. Depinde. Poti da telefonul si sa mai pui 1-2 bastonele sa ti iei un s6 edge. Daca vrei ceva mai ieftin poti si sa cauti un p9 lite(care crede-ma e prea bun) si sa dai 1-1 fara alte diferente. Oricum ar fi iesi mai in avantaj asa decat sa te plimbi cu el prin service-uri