| Simon a întrebat:

Salut,

Intrebarea se adreseaza detinatorilor de device-uri mobile de la Acer.

Am achizitionat recent un Acer Liquid S1, de Black Friday normal big grin. Am stiu de la bun inceput ca nu ofera multe acest telefon, dar l-am luat pentru a-l folosi la munca, si pentru asta e perfect. Problem mea in acest moment este faptul ca a venit cu Android 4.2.2, mi-am prins urechile prin setarile lui simpliste. De vreo 4 ore ma chinui sa aflu daca il pot duce upgrada la o versiune mai noua de OS, nu neaparat 6, si sa fac asta fara root, ceva automat. Normal ca nu am reusit folosind optiunea de update din soft sad. Pe la Acer pe site-ul de suport nu am gasit mare lucru. Inca astept un raspuns de la ei pe aceasta tema, dar chiar sunt curios daca se poate upgrada sau nu. Ca da nu atunci OLX scrie pe el laughing.

Multam!

1 răspuns:
| Simon explică:

Mda...mi-am gasit rezolvarea laughing 4.2.2 este ultima versiune oficiala. Iar cele doua mesaje de eroare pe care le primesc, se datoreaza faptului ca cele doua servere care faceau push pentru minunatele update-uri sunt - ATENTIE - inchise laughing))

Se poate face doar cu root. Ma gasiti pe OLX pentru urmatoarea jumatate de ora laughing)).

Aviz amatorilor - documentati-va bine inainte sa achizitionati un smartphone Acer. Toate bune!