| αʅҽxƈσσʅʅ a întrebat:

Locuiesc in Ploiesti si am telefonul Allview p6 life. De curand mi-am cumparat ansamblu display+ ecran touchscreen pentru el. Totul este desfacut la telefon mai trebuie doar sa lipesc in parti pentru a pune display-ul. Pot face asta acasa? Daca da, cu ce pot lipi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu banda dublu adeziva

5 răspunsuri:
| αʅҽxƈσσʅʅ explică (pentru anonim_4396):

Trebuie un fel de lipici. E cleios asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru αʅҽxƈσσʅʅ):

E ca scotch-ul doar ca are lipici pe ambele parti, e special pentru telefoane
http://www.gsmnet.ro/......versal-2mm

| αʅҽxƈσσʅʅ explică (pentru anonim_4396):

Nu se desface? Ma gandesc ca tine doar asa putin. Mie imi e ca ma trezesc cu display-ul desfacut cand tin telefonul in mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru αʅҽxƈσσʅʅ):

Daca e curatat telefonul si ecranul inainte si e aplicata banda corect nu se desface stai linistit, nu iti impinge nimeni ecranul din telefon in afara, asa ti-l face si la service nu iti pune altceva

| αʅҽxƈσσʅʅ explică (pentru anonim_4396):

Un prieten are un adeziv ''moment'' asa se cheama. Merge si cu asta? ''Moment''?