| wonderfulwz a întrebat:

Merg jocurile de pe android pe symbian v9? Gen pou sau d-alea cu masini cand inclini telefonul vireaza masina?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocurile de pe symbian nu merg pe android. Vorbim de OS-uri diferite.
Exista totusi posibilitatea, ca producatorul in sine, sa faca o versiune speciala pentru android, si pentru symbian. Dar asta nu inseamna ca poti sa descarci jocul de pe Google Play, si sa ti-l instalezi pe un telefon cu symbian.

Cu alte cuvinte, eu daca imi iau un joc pe DVD pentru windows, sa zicem Assassin'S Creed, nu il pot juca pe o consola PlayStation 3, chiar daca jocul este lansat si pentru PS3. Imi trebuie DVD pentru PlayStation3

| charleslouboutin a răspuns:

Evident ca nu.