| IvanAlexx1998 a întrebat:

Mi-am cumparat un Lg G3 de la un prieten dar nu ii merge wifi-ul. Cand intru la setari/wifi imi gaseste conexiuni, inclusiv pe cea de la routerul meu si cand dau sa ma conectez, bag parola si sub numele retelei scrie Conectare... apoi zice Salvat. Asa in continuu. Routerul nu are nimic, am mai multe dispozitive conectate la el. Cu telefonul am incercat sa ma conectez la alte retele wifi si cu si fara parola dar face la fel, ramane salvata reteaua. Cum pot sa il fac sa se conecteze la retea?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

1. Sterge salvarile retelei tale wifi.
2. Inchide si reporneste telefonul.
3. Conecteaza-te din nou la wifi.

| danmidnight a răspuns:

Salut. Încearcă un Wipe Reset.http://www.hard-reset.com/lg-g3-hard-reset.html vezi aici.

| IvanAlexx1998 explică (pentru danmidnight):

I.am dat hard reset dar la fel se intampla. Imi ramane reteaua salvata

| danmidnight a răspuns (pentru IvanAlexx1998):

Dacă îți recunoaște rețeaua, antena wireless nu este stricată, deci singura soluție este rescrierea Android-ului la un service autorizat.