| Andrei_Beznea_1997 a întrebat:

Salut mi-am luat un s7 edge si mi s-a facut actualizare la Android, acum am versiunea de Android 7 si vreau sa trec inapoi la versiunea normala de Android 6.0.1. nu pot reseta telefonl ca sa treaca inapoi la prima varianta de Android. are cinev vreo idee cum as putea face asta?

2 răspunsuri:
| dolceromania a răspuns:

Pai cauți modalitatea să-i dai hard reset apoi trebuie oprite actualizările.

| WxRo a răspuns:

Hard reset nu inseamna downgrade.
Asa se face downgrade :
http://rootmygalaxy.net/downgrade-galaxy-s7-s7-edge-android-marshmallow/