| iVortex a întrebat:

Mi-am luat un telefon dual SIM, in care am bagat o cartela de la Orange cu care pot suna si vreo 400-500MB, si una cu internet nelimitat. Daca imi activez datele mobile, imi consuma MB din cartela,, cu care pot suna" (nu m-am exprimat bine, sry) sau din cea cu internet nelimitat? Sau exista vreo setare cu care pot selecta?

Răspuns Câştigător
| JohnJames a răspuns:

Deci din ...salata haotică de cuvinte eu am înțeles că ai un telefon cu două cartele și vrei să ști dacă se poate sa folosești internetul de pe SIM1 sau SIM2. Dacă am înțeles bine atunci răspunsul e : da, există o setare. Acum depinde ce telefon ai, la mine e asa:

Setări -> Dispozitivul meu -> Manager cartelă SIM și am acolo Cartelă SIM preferată -> Rețea serviciu de date
și de acolo selectezi de pe ce cartelă vrei să îți consume MB. Sper că te-am ajutat. Baftă.

6 răspunsuri:
| iVortex explică:

Si am vreo 400-500MB *

| crisctina00 a răspuns:

Nu. Cel putin eu asa stiu.Totusi eu zic ca ar fi mai bine sa intrebi pe cineva care se pricepe(la magazin), sau in domeniu

| JohnJames a răspuns (pentru crisctina00):

Scuze că mă bag și eu în seamă, dar nu mă pot abține să nu comentez ceva la răspunsul tău. În primul rând din moment ce omul a întrebat pe TPU înseamnă că așteaptă un răspuns de la "cineva care se pricepe" sau "in domeniu". Deci răspunsul tău e dat doar așa să ai și tu mai multe răspunsuri la portofoliu. Și 2...serios acum oameni buni, dacă nu știți ce să răspundeți nu o faceți și treceți la o altă întrebare decât să încurcați omul.

| intrebatorul123 a răspuns:

Cand iti activezi datele, o sa-ti apara din care cartela vrei sa consumi, cealalta neavand treaba.

| iVortex explică (pentru JohnJames):

Stiu, nu se prea se intelege, dar na, mai aveam 3% la bateria laptopului. Mersi de ajutor

| JohnJames a răspuns (pentru iVortex):

Ai reușit?