| Desmnvj a întrebat:

Salut, mi-am scăpat telefonul pe jos și s-a crăpat ecranul, display-ul nu are nicio problema.
Care se pricepe îmi poate răspunde și mie la aceste întrebări. Trebuie sa iau touchscreen? Îl pot lua fără display? Pot lua de unde găsesc mai ieftin(Okazii), e o problema?, Il pot monta acasă sau trebuie sa ma duc la cineva specializat?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Telefoanele moderne sunt gandite sa scoata bani si din reparatii; daca ai spart sticla protectoare si-o vrei schimbata, schimbi si diplayul, care este integrat in touchscreen, iar reparatia as recomanda cu atat mai putin s-o faci tu, cu cat telefoanele moderne sunt sigilate pe margini, iar niste maini neindemanatice pot sa strice intreg telefonul.
Daca inca functioneaza, stai asa cu el, iar cand va veni timpul pentru un upgrade, un alt telefon, nu va fi fost nevoie sa platesti 400+ lei pentru reparatie.