| anoninus a întrebat:

Azi mi-am scapat telefonul si s-a crapat putin intr-un colt, doar ecranul. Display-ul e intreg doar ca nu mai functioneaza tot, adica jumatate de display din coltul unde a fost spart nu mai functioneaza in sensul ca nu mai raspunde la comenzi, dar de vazut inca se vede la fel de bine. Mai pot sa i fac ceva? Sau trebuie schimbat display ul?

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Trebuie schimbat display-ul. N-ai încotro, cauți un service.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Stai asa ca ai asa display si touchscreen dispay tie s-a stricat touchscreen nu si ecranu adica zona pe care o vezi e buna cea care ia comenzi s-a stricat nu inteleg care parte, normal ca ar trebui schimbata nu o poti repara sa stii ce telefon e si model

| CristianR a răspuns:

Trebuie schimbat tot ecranul adică și sticla și display ul, odată ce te duci în service îți vor rezolva cei de acolo problema