| Mihai_George_1997 a întrebat:

Salut Nokia N97 mini are android? daca da ce fel de android are?

Răspuns Câştigător
| danyshatAT a răspuns:

Cum frate sa aiba Nokia n97 android dupa calculele mele are Symbian ca sistem de operare numai telefonele tip smartphone au android

9 răspunsuri:
| HeliosMetal a răspuns:

Nu, nu are, toate, ma rog, majotitatea telefoanelor Nokia au symbian, inclusiv acesta.

| cristiiiiiii a răspuns:

Nokia N97 mini are ca sistem de operare Symbian 9.4

| MaxKiller911 a răspuns:

Niciun Nokia nu are android ( are doar simbian sau windows ) big grin

| Mihai_George_1997 explică (pentru cristiiiiiii):

Este bun Symbian 9.4?

| wyttg3n a răspuns:

Nu are android, are Symbian OS v9.4

| cristiiiiiii a răspuns (pentru Mihai_George_1997):

Nu se compara cu androidul. este mult mai slab

| jumbobadboy a răspuns:

Nokia nu foloseste ca sistem de operare android!rolling on the floor)

| AlexTudoseMarian a răspuns:

Nokia N97 mini are ca sistem de operare Symbian 9.4

| dulgherunicu a răspuns:

Nu are android are Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5.http://www.gsmarena.com/nokia_n97-2615.php