| VoicuStefanDaniel a întrebat:

Salut Prieteni. am o problema. Acu 2 zile mi-am cumparat un Tel HTC Desire 526g. Problema sta asa nu prea ma tine bateria maxim 1 zi 1 zi jumate, se descara destul de repede. acum eram 100% full in o ora si ceva a ajuns la 79%. De la ce sa fie? Faptu' ca e performant si consuma mult? Dupa ce scot incarcatoru si il las 1 ora si ceva in spaate la camera se incinde niteluss de toot arde umpiic. Va rog ajutati-ma. si inca o problema cu netu il am la abonament. am tot nelimitat. problema e ca nu merge sa intru pe google face etc merge, merge se incarca dar nu apare nimic se incarca in continuare. de la ce sa fie? Pls dau Funda!

Răspuns Câştigător
| PauliucIuli a răspuns:

Vezi ce aplicatii ai deschise ...inchidele + ca netul de pe cartela PAPA multa baterie.

7 răspunsuri:
| PauliucIuli a răspuns:

Pe langa alea luminozitatea... Daca vrei sa vezi ce iti mananca baterie intra in setari->acumulator/baterie

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! dupa ce stai pe o aplicatie inchide-o, si verifica daca ai deschis bluethoot, gps si altele. mai scade din luminozitatea ecranului, consuma mult si asta.
Altceva nu prea poti face, asa e bateria big grin
Bafta!winking

| VoicuStefanDaniel explică (pentru PauliucIuli):

Da am asa : Asteptare celula, Wi-Fi, Telefon inactiv, Ecran, Sistemul android. nu stiu daca astea sunt. nu stiu cum sa le fac sa le inchid. ca wifi e inchis. ajuta-ma daca stii ceva un site. te roghappy. Si nu am netu pe cartela eu il am nelimitat de la abonament. si in legatura cu netu mi-e nu-mi merge trebuie sa-i sun pe aia? si inca ceva nu merge sa bag cablu de date. apare acolo aparatul lui pe pc dar nu apare decat 2 foldere goale fara nume. varumio zicea ca e virusat. dar cumm pnm sa fie virusat daca dabia l-am cumaparat. nici card in el n-am el dispune de o memorie in jur de 4gb. te rog ajuta-ma.

| Stufii a răspuns:

Cand mi-am cumparat primul smartphone (adica acum un an) am avut exact aceeasi reactie ca si tine "De ce tine asa putin?". Nu ma jucam din cauza ca se consuma bateria, dar pana la urma nu ma mai interesat chestia asta. laughing Bateria se consuma de la aplicatiile deschise/active, de la luminozitatea ecranului (daca ai senzor de luminozitate automata, tine-l activ) si daca ma intrebi pe mine, cred ca datele (internetul pe cartela) consuma multa baterie (deci ar fi intelept ca atunci cand nu le folosesti sa le dezactivezi). Cat despre problema internetului, nu prea stiu ce sa zic pentru ca nu am avut abonament, dar ar fi bine sa te duci la operatorul de unde ai abonamentul (Orange, Vodafone, Telekom...) sa iti rezolve si aceasta problema. Bafta! happy

| Stufii a răspuns (pentru Stufii):

Cand bagi cablul de date, selecteaza MTP. Sau daca ai mai multe optiuni, uita-te dupa ceva legat de software. Cand conectezi pentru prima data telefonul la PC acesta trebuie sa-si instaleze driverele pentru a putea copia fisiere din el in PC sau invers.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru Stufii):

Da frate, am vazut ca acum cosnuma greuu baterie dupa ce am oprit cateva aplicatilaughing. si cu netu imi apare facebook youtubee dar nu se incarca cu m trebuie. happy am dat si luminozitatea jos. Daca vrei uita-te si spune-mi cum merge telefonul: HTC Desire 526G. happy mersi de raspuns am dat deja funda :\

| Stufii a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Telefonul are recenzii bune pe eMag, nu stiu ce sa zic despre el. Nu mor fara funda stai linistit. Toate cele bune! laughing