| Yohei a întrebat:

Știe cineva când va primi Huawei P20 PRO clt-l09 update la Android 10?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu cred ca mai primesti update, de cand s-au certat americanii cu compania, cred ca li-a fost retras total dreptul de a mai folosi resursele Google, de asta cred ca ramai la ce ai acum.
S-ar putea sa ma incurc la faza cu dreptul retras si in ce circumstante, insa sunt destul de sigur ca nu mai au voie pe modelele noi sa foloseasca versiunile noi de Android (cu exceptia versiunii open-source care este dispusa gratuit si fara orice regulatii), deci nici telefoanele care au deja versiuni de Android mai noi s-ar putea sa nu mai primeasca niciun update, din nou, pentru ca s-au certat cu americanii.