| Madagentiana300 a întrebat:

Acum câteva zile mi-am scăpat telefonul Samsung galaxy s6 pe jos și s-a spart ecranul.Toch-ul nu mai merge în rest merge și pe ecran a apărut ceva de culoare mov.Ce ar trebui sa fac? Cam cât mă costa? Oare s-a spart displayul?

Răspuns Câştigător
| MCRgurl a răspuns:

Da,display-ul e spart. Daca zici ca ti-a aparut ceva mov si touch-ul nu mai merge, desi nu sunt experta, sunt destul de sigura ca s-a dus display-ul.Du-l la reparat, oricum.Iti zic ei exact.

6 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Telefonul e stricat, dar nu tare. Ar trebuie sa-l duci la reparat si acolo iti zice ce se intampla si cat te costa.

| Madagentiana300 explică (pentru D3I3):

Mersii

| Sarcopt a răspuns:

Trebuie să-i schimbi ecranul, costă cam 300 ron, dacă nu mă înşel. Baftă

| Madagentiana300 explică (pentru Sarcopt):

Daca e inca in garantie o iau in considerare?

| Sarcopt a răspuns (pentru Madagentiana300):

Nu o ia în considerare, chestia este că nu ştiu dacă schimbi ecranul în altă parte şi nu la ei, există riscul să pierzi garanția.

| Madagentiana300 explică (pentru Sarcopt):

Crezi ca e display-ul spart?