| luca7781 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent! Am scapat telefonul in apa ieri la piscina(cu clor), si am incercat cand s-a uscat complet sa il deschid. Nu a mers. Acum l-am pus la incarcat si am vazut ca lumina de la blit palpaie. Il mai pot salva sau nu?

3 răspunsuri:
| wid0wm4ker a răspuns:

Trebuia sa ai scoti bateria imediat si sa il lasi la uscat cel putin 5 zile. acum mergi cu el la service. probabil daca esti norocos il mai poti salva. din curiozitate ce telefon era?

| luca7781 explică (pentru wid0wm4ker):

Blackberry Bold 9900, nou cumparat sad

| Harbringer a răspuns:

Așa am vărsat fix pe difuzorul telefonului un pahar cu apă. După ce s-a uscat și-a revenit. Tre să aștepți să se usuce de obicei. Dacă nu mergi la service.