| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, am o restanta la un abonament mai vechi la Vodafone si acum vreau sa imi fac un nou abonament la digi, si vreau sa stiu daca au treaba unul cu altul?

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Au. Toti operatorii de telefonie au o baza de date comuna cu rau platnici, parca Preventel se cheama. Nu e ceva nou, exista de peste 15 ani, cu mult inaintea Biroului de Credit. Deci daca ai restante neachitate la un operator ai sanse nule sa inchei un abonament in conditii standard. In cel mai fericit caz ti se va cere o garantie reprezentand abonamentul pe 2-3 luni pe care o poti recupera la sfarsitul contractului daca iti achiti toate facturile la timp.