| Xenoverse a întrebat:

acum am abonament pe Vodafone si vreau sa imi fac alt abonament la digi si vreau sa stiu daca il pot pastra numarul de telefon pe care il am acum de la Vodafone? dau funda.

Răspuns Câştigător
| Mary012 a răspuns:

Da poti pastea numărul e la Vodafone. La ei e la Digi le spui că vrei portate de număr. sa am făcutsi eu. Am număr de Telekom in Digi

| Mary012 a răspuns (pentru Mary012):

Scuze că am scris greșit dar abi merge telefonul

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca treci pe Digi ce se intampla cu abonamentul la Vodafone?

| Silent3025 a răspuns:

Da,se numeste portabilitate! si e de datoria ta sa citesti aici: http://www.portabilitate.ro/ro-home daca vrei sa faci portarea unui numar, altfel s-ar putea sa te trezesti ca ai ramas fara numar etc.

| ShoxieGG a răspuns:

Nu poti, sa zicem ca numarul de la Vodafone incepe cu 07xy si cel de la Digi cu 07az, si automat se schimba tot numarul.

| Salazar22 a răspuns:

Da poti se numeste portare de numar