| SG1995 a întrebat:

Am abonament la Vodafon. Dacă vreau să portez de la Vodafone la Digi tot pe abonament, trebuie să plătesc ceva la Vodafone dacă contractul nu e expirat?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Depinde, exista o penalizare daca renunti la abonament *fara motiv*. In special daca ai primit un mobil sau reduceri in trecut pentru acel abonament.

Sigur, daca Vodafone nu livreaza serviciile pe care ar trebui sa le livreze, ai dreptul sa denunti abonamentul pentru neindeplinirea obligatiilor contractuale.

Răspuns utilizator avertizat
| RandomGirlOnInternet03 a răspuns:

Trebuie să plătești valoarea abonamentului până la expirare, din câte știu. Mai exact dacă ai avut un abonament de 50 de lei și mai ai 6 luni, o să ai de plătit pe ultima factură vreo 300 de lei, să fie achitat tot.