| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare, ce smartphone preferati, android sau ios? Multumesc dau funda

20 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Sistem de operare*

Personal, prefer Android fiindca iti ofera mai multe optiuni de costumizare.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Ios in caz ca nu esti genu sa rupi telefonul si vrei calitate si mai multa securitate.
Folosesc Iphone din 2015 si consider ca e cel mai bun la aspect, securitate, optimizari s-a.m.d. Cauta pe net si decidete singur. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer android datorita faptului ca oferă o gama variata de aplicații și în afara magazin play. Mai ales eu care trișez in jocuri și folosesc aplicații de haking pentru a face achiziții în jocuri fără să plătesc. Îți dai seama că, cumpărând un iPhone, nu voi putea face toate acestea de pe IOS.
Apoi aplicațiile iPhone din appStore sunt mai mult cu bani. Dacă vrei să descarci muzica, dai cu cardul. Daca nu asculți doar online.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce trebuie sa descrac muzica sa iti umpli telefonul cadnd ai pe Youtube ce vrei?
Apoi cine spune ca trebuie neaparat sa descarci muzica cu telefonul? Eu descarc pe Imac muzica moca,iau de pe Youtube,si daca vreau pun in iphone,adica am si pus cateva melodii cemi plac.
Nu stiu,nu am incercat cu iphone sa descarc, dar probabil merge tot moca.
Dai cu cardul la chestii ce nici tu nu le poti lua moca laughing
Sa stau sa joc jocuri pe telefon pffff saraci mai sinteti laughing telefonul nu este facut pentru jocuri, telefonul folosesti sa vorbesti, mai cauti ceva online, asculti muzica si aia e tot, nu stai sa te chiorasti pe telefon.
Vrei jocuri bagate pe desk

| relian a răspuns:

Smartphone,adica telefon laughing iar ce intrebi tu de android si IOS alea nu-s telefoane si nici smartphones laughing

| relian a răspuns (pentru Ronnix):

Omu intreba de telefoane nu de sisteme ce spui tu, iar telefoanele nu le custom tu, le cumperi asa cum vin laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Depinde cum il folosesti
daca esti o babuta de 70 de ani sau un CEO care trebuie sa arate ca are fata dar nu stie prea bine sa umble cu un telefon, atunci iOS

daca te calca pe nervi ca nu ai buton de back, iti place sa iti customizezi telefonul, iti place flexibilitatea, te calca pe nervi politica IMBECILA cu care Apple isi trateaza clientii (auzi, pana la nustiuce ios, Youtube venea preinstalat, si pe el puteai sa vezi NUMAI 20% din utube si nimic HD, si asta a tinut ani buni dupa ce a aparut Samsung S2 pe care puteai sa vezi tot utube, inclusiv HD, angry... HAIL APPLE), samd, atunci Android

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu android sunt obișnuit și nu ma interesează altceva deocamdată

| anonimg a răspuns:

Calitate și stabilitate oferă Apple. Doar că este scump, se descarcă cel mai repede, și aproape toate aplicațiile sunt contra cost.

| siriusblack98 a răspuns:

Prefer android din cauza faptului că este mult mai versatil și nu sunt nevoit să plătesc pentru fiecare aplicație instalată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Vorbești și tu cât să nu adormi.

| Panamax a răspuns:

Daca vrei un telefon sigur Ios.
Daca vrei jocuri si aplicatii sa -ti pierzi vremea atunci Android.

| NotNamed a răspuns:

Android

| halogen001 a răspuns:

Andriod.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru relian):

Smartphone adica telefon inteligent

| Mirel4412 a răspuns (pentru relian):

Android si ios sunt sisteme de operare.

| Mirel4412 a răspuns:

Android pentri ca am mai multa libertate sa fac ce vreau eu pe telefon. Plus ca multi prieteni au iphone si se descarca bateria in 3 ore

| relian a răspuns (pentru Mirel4412):

Serios? Te pomeni ca eu nu stiam laughing doara ca omu intreba de telefoane nu sisteme de operare, ai priceput? E bun daca ai inteles.
Nu poti lua android, poate doara sa copii pe un cd, deci era vorba de telefon care ar folosi sistemele alea.

| RealKing01 a răspuns:

Android pentru ca sunt obisnuit cu el, nu-mi place ios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Android mereu, nu aș accepta IOS nici dacă-mi dai pe gratis telefonul.