| Fulgeruul a întrebat:

Am o mare problema cu un Iphone 3G. De cand am instalat custom firmware(de azi) nu mai citeste nici o cartela ( La toate cartele pe care le introduc scrie Cautare... si ramane asa ). L-am si inchis, i-am dat si resetare configurari retea, tot ce este posibil si nu vrea. sad Mentionez ca inainte i-am facut un upgrade la ios la versiunea 4.1.2, dar pana sa ii fac upgrade avea tot ce acest firmware instalat si mergea. Are legatura? crying. Va rog frumos ajutati-ma. Funda.! big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| DjIulyanB a răspuns:

Recomand un antivirus. Probabil ai luat vreun virus care numai da voie sa citeasca cartelele. Succeswinking

| valentino52 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Daca a facut custom firmware cu preservare de baseband nu e de la BB e din cauza faptului ca nu si-a facut inca unlock. Ai facut jailbreak la el? Daca da, instalezi ultrasn0w din cydia, daca nu, fa-i jailbreak. Daca nu ai facut prin redsnow probabil si s-a updatat baseband-ul probabil nu mai ai ce sa-i faci decat unlock oficial.

| Fulgeruul explică (pentru EllaBlackEyes):

Din fericire pentru mine m-am priceput chiar eu sa ii schimb bb si sa ii bag unul care merge decodat cu ultrasn0w. Acum telefonul este decodat. Problema este rezolvata! Iti voi da funda pentru ca ai fost aproape de raspuns! Multumesc si Bafta! happy