| goinadacian a întrebat:

Salut TPU
Am o problema la telefon(Smart Mini),nu merge bine ceva, cred ca este de la android.Stiti la unele jocuri gen temple run cand inclini telefonul caracterul merge in pozitia in care il inclini.Acum cand am intrat pe temple run am inclinat si nu se intampla nimic, caracterul merge tot drept.Cum sa fac?
Dau funda pentru raspuns bun.

3 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Cel mai probabil este un bug de la joc, sistemul de operare este mai stabil decat un joc..si in caz ca este ceva de la android singura solutie este root care duce la pierderea garantiei

| darrio2007 a răspuns:

Fa-i calibrare orizontala cu accelerometrul.

| 20ionel20 a răspuns:

Ma baieti, ce va dati asa smecheri? Ca il derutati pe acest om...nici macar nu cred ca aveti acest telefon, macar eu il am si pot spune ca daca ii scoti bateria apoi i-o pui la loc isi revine, funcetioneaza mereu.