| KanekiMalai a întrebat:

am primit un iPhone 6 de la o ruda si are iCloud-ul blocat, merge cumva sa il deblochez sau il pun pe olx,sunt pe net niste metode, merita sa le incerc?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai dacă îl ai de la un cunoscut îl rogi sa deblocheze

| anonimg a răspuns:

Poti sa incerci orice metoda doresti, ca nu vei reusi sa il deblochezi.
Ai doua posibilitati:
1. ruda sa iti de-a contul de iCloud cu parola cu tot;
2. sa cumperi o placa de baza noua.
Daca nu poti rezolva cu niciuna, a 3-a metoda este sa il arunci.
Nu stiu daca te poate ajuta asistenta Apple Romania: https://support.apple.com/ro-ro/HT204306

| ziftode a răspuns:

Daca nu reusesti sa recuperezi parola, atunci, cum a spus si anonimg, ori ii schimbi placa de baza (care costa mai mult decat telefonul), ori il vinzi la un pret micronic, ca piese de schimb

Apple NU permite deblocarea unui device (si au avut grija sa nu se poata, orice ar fi) singura solutie de, deblocare fara parola e sa te duci la o reprezentanta Apple si sa demonstrezi ca e al tau (acte adica)

| margaritmarius3 a răspuns:

Cel mai bine îl rogi pe prietenul tău să dea contul.
Dacă nu... Poți încerca orice metodă vrei, dacă zice pe net să dai cu el de la etajul 10, dă-i, oricum nu ai ce face cu el blocat.